Apranga

Ankstyvojo amžiaus vaikai per dieną aprengiami ir nurengiami ne vieną kartą tiek namie, tiek ir grupėje. Rekomenduojame pasirūpinti, kad vaikučiai grupėse turėtų drabužių įvairioms oro sąlygoms.

Vadovaujantis higienos norma – HN 75:2016:
“Kasdien 2 kartus šviesiu paros metu vaikai turi būti išvedami į lauką. Vaikų veikla lauke neorganizuojama, kai oro sąlygos kelia riziką vaikų sveikatai:
85.1. aplinkos oro užterštumas viršija teisės akte [13.6] nustatytas normas;
85.2. oro temperatūra lauke žemesnė kaip minus 12oC;
85.3. oro temperatūra lauke žemesnė kaip minus 8oC, o vėjo greitis didesnis kaip 2 m/sek;
85.4. oro temperatūra lauke 32 oC ar aukštesnė;
85.5. esant kitoms sudėtingoms oro sąlygoms (pvz., esant labai smarkiam vėjui, labai smarkiam lietui, labai smarkiam snygiui, pūgai, krušai ir pan.).”

Ką galėtume nuveikti drauge?

• Prašome atsinešti į grupę papildomų drabužėlių bei avalynės. Mes norime, kad Jūsų vaikui pagal poreikius būtų pakankamai šilta ar vėsu, sausa ir švaru. Turėdami atsarginių rūbelių, kuriuos vaikas įpratęs dėvėti, galėsime jam užtikrinti komforto jausmą.
  • Parinkite drabužius, kuriuos lengva savarankiškai apsirengti, užsisegti. Kelnės su guma ar elastiniu juosmeniu, batai su lipdukais, kombenezonai užtraukiamais dirželiais, kumštinės pirštinaitės palengvina apsirengimą tiek vaikui, tiek mums.
  • Renkite vaiką taip, kad jis galėtų dalyvauti aktyviuose žaidimuose, nebijotų susitepti. Taip pat nepamirškite, kad Jūsų vaiko rūbai turetų atitikti oro sąlygas. Tuomet žaidimas lauke bus sveikas ir malonus užsiėmimas. Prisiminkite, kad aptempti drabužiai ar tokie, kurių negalima sutepti, neleidžia vaikui džiaugtis tokia veikla kaip laipiojimas, maisto ruošimas ar tapymas. Jeigu pageidaujate į ugdymo įstaigą atvesti vaiką aprengtą šventiniais drabužiais, mes mielai padėsime jam persirengti žaidimams skirtais rūbais, kurie nevaržo judėjimo. Pasistengsime kuo geriau pasirūpinti Jūsų vaiko drabužiais.
  • Pasidalinkite su auklėtojomis mintimis, kaip rengti Jūsų vaiką. Papasakokite, kokios priemonės padeda Jums lengvai aprengti vaiką namuose. Mes taip pat papasakosime, kas mums sekasi geriausiai, kai rengiame Jūsų vaikutį. Dalydamiesi mintimis mokysimės vieni iš kitų ir stiprinsime bendradarbiavimą Jūsų vaiko labui.